Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Bord / Brickbord 11898166



*

nr 1189 8166


Brickbord

Gallerbricka, England. Nysilver, mahogny. Längd: 63. Djup: 41 cm, höjd: 57 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 juni 2018
kl 18:41:04


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/6 20:29:18 1      300 kr
9/6 18:51:34 2      600 kr
9/6 23:27:13 3      450 kr
9/6 23:27:13 2      500 kr (Budbetjänt)
9/6 23:30:08 3      600 kr
9/6 23:30:08 2      600 kr (Budbetjänt)
11/6 18:05:19 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord brickbord engelsk england europa gallerbricka mahogny nysilver pläter trä
  • 8143 Lampbord
    ett par, rotting och glas. Diameter: 48 cm, höjd: ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:41
  • 8146 Lampbord
    Glas/krom. Bredd: 60 cm, djup: 45 cm, höjd: 51 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:08
  • 8179 Lampbord
    Kakel, Gustaviansk stil. Bredd: 36 cm, djup: 36 cm..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:52
  • 8306 Matbord
    med utdragsskivor, teak, 1950-tal. Bredd: 70+ 2x26..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:25
  • 8354 Mössbord
    1800-tal, bemålat. Bredd: 90 cm, djup: 60 cm, höjd..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:28
  • 8141 Nattygsbord
    ett par, rotting och glas. Bredd: 47 cm, djup: 37 ..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:26




Ladda ner broschyr